Циркуляційний насос - невід'ємна частина системи опалення будь-якої будівлі, будь це приватний будинок, адміністративна будівля або багатоповерхівка.
Насос циркуляційний забезпечує циркуляцію теплоносія (холодоагенту, в разі застосування в цілях охолодження) по замкнутому контуру системи опалення або охолодження. У ролі теплоносія виступає, як правило, звичайна технічна вода, нагріта електричним або газовим котлом до заданої температури.
Типи циркуляційних насосів
Циркуляційні насоси для опалення бувають з роторами двигуна двох типів: мокрим і сухим. У випадку з двигуном мокрого типу, всі рухомі деталі в процесі роботи помпи омиваються рідиною, що перекачується, завдяки чому відбувається їх регулярна мастило і зникає необхідність в регулярному проведенні технічного обслуговування таких насосів. Насоси для циркуляції з двигунами сухого типу потребують періодичного проведення технічної профілактики - чищення і змащення. Але їхня перевага - більш тривалий термін служби, завдяки меншому зносу робочих частин.
Насоси з ротором мокрого типу застосовуються, переважно, для завдань побутового опалення. Вони компактні і практично безшумні. У той же час насоси для циркуляції з сухим типом ротора являють собою досить великі промислові рішення для опалення великих інфраструктурних об'єктів і багатоповерхових житлових будинків. Вони видають значно більше шуму, тому не призначені для установки в житлових приміщеннях.
Переважна більшість циркуляційних насосів є відцентровими in-line агрегатами. Це означає, що рідина надходить і виходить з них по одній лінії. Рух цієї рідини забезпечує робоче колесо, яке виготовляється завжди з синтетичних пластикових матеріалів, які не допускають появу корозії.
На ринку насосного устаткування представлені помпи для циркуляції різних габаритів і продуктивності. Ви зможете знайти як компактні, енергоефективні рішення, так і високопродуктивні агрегати великих розмірів.
Спектр застосування циркуляційних насосів і особливості їх підключення
Завдяки широкому діапазону робочих температур, циркуляційні насоси застосовуються в системах опалення, охолодження та гарячого водопостачання в якості рециркуляційних агрегатів. Широко застосовуються такі помпи і для систем підігріву підлоги.
Для забезпечення безперебійного і довговічного функціонування циркуляційного насоса, особливо великого, з «сухим» ротором, необхідною умовою є установка фільтра грубої очистки на вході в насос. Це запобігатиме потраплянню всередину агрегату великих частинок, які так чи інакше утворюються в будь-якому трубопроводі з плином часу. Зі зворотного ж боку насоса рекомендується встановити датчик температури, який буде контролювати цикли включення і виключення насоса: якщо температура теплоносія знизилася нижче заданого параметра, насос зробить включення і навпаки.
Циркуляційні насоси можуть бути як однофазними, які підключаються у електромережі 220V, так і трифазними, що підключаються до напруги 380V. Важливим моментом є розрахунок необхідного перетину кабелю, з деяким запасом «міцності». Це запобіжить перегрів електропроводки, який трапляється, якщо перетину кабелю мале, а двигун насоса досить потужний.
Підбір і розрахунок насоса для циркуляції
Як і будь-які інші групи насосного обладнання, циркуляційні насоси підбираються виходячи із залежності необхідного напору і його співвідношенню до витрати рідини насосом. Виробляючи підбір подібного обладнання, слід враховувати можливість гідравлічної розбалансованості, яка проявляється в недостатньому напорі рідини на віддалених ділянках контуру циркуляції. Коректний підбір насоса з деяким запасом витрати та напору дозволить в деякій мірі компенсувати таку розбалансованість в системі. Рекомендації прості: 10-20% запасу «міцності» по напору і 20-30% по витраті.
Циркуляційні насоси з вбудованими частотними регуляторами, наприклад, Grundfos Alpha2 або Wilo Stratos ECO-Z в значній мірі сприятимуть економії електроенергії за рахунок автоматичного регулювання напірних показників.
Витрата води, яка циркулює по контуру системи гарячого водопостачання, прямо пропорційний втрат тепла в даній системі і обернено пропорційний різниці температур рідини, яка подається на вході в системі і виходить на виході з неї. Будь-які можливі втрати напору, якщо такі можна заздалегідь передбачити в обов'язковому порядку повинні приводитися в проектах систем циркуляції. Розраховуючи натиск, також потрібно враховувати природне циркуляційний тиск системи, що виникає через різницю щільності гарячої та холодної води. Залежно від температури навколишнього середовища, величина природного тиск коливається. Усунути вплив такого тиску можливо за допомогою установки регуляторів перепаду тиску і витрати.
Значний вплив на роботу циркуляційного насоса може надавати також і кавітація. Вона виникає в тому випадку, коли тиск води на вході в насос знижується до так званого рівня насичення. По суті, дане явище не що інше, як утворення бульбашок пари, які різко лопаються. Все це призводить до стрибків тиск на робочому колеса насосного агрегату, що збільшує навантаження на двигун і рівень видаваного робочого шуму. Деякі виробники навіть вказують кавитационную характеристику конкретної моделі насоса, вона позначається як NPHS.Циркуляційні насоси по виробникам:
Доставляємо насос циркуляційний в такі міста як: Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Севастополь, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернігів, Чернівці, а також будь-які інші міста і селища України.